Sakarya Asansör
Artı Asansör Sakarya'da asansör denince sektöründe akla gelen ilk firmadır. Artı Asansör, profesyonel ekibiyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

* İnsan Asansörü

Konutlarda 240 kg'dan 1000 kg'a kadar insan taşımak için kullanılan ve konut dışı yerlerde (otel, hastane, iş merkezi) 630 kg'dan 1600 kg'a kadar insan ve/veya yük taşımak amaçlı olarak tasarlanan asansörlerdir.

İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, firma tarafından yerlerine monte edilir.

İnsan asansörleri; makina-motor veya hidrolik tahrikli olabilir. 

* Yük Asansörü

630 Kg, 5000 Kg ve üzeri kapasitelerde olmaktadır. Tahrik düzeni olarak hem elektrik hem de hidrolik tahrikli olabilmektedir.Yük asansörlerimiz diğer asansör kabinlerine oranla yük tepkilerine bağlı olarak daha dayanıklı ve sağlamdır.

Yük asansörleri Hidrolik tahrikli ve elektrik tahrikli yapılabilmektedir. Hidrolik tahrikli asansörlerimiz genelde trafiği çok yoğun olmayan ve orta yükseklikteki binalarda uygun çözüm olmaktadır.

* Hidrolik Asansör

5 ile 13 kişiye 0,63 m/s'ye kadar hızlarda hizmet sunarlar. Özellikle oteller, bakım evleri, bürolar ve apartmanlar gibi yeni inşa edilmiş veya mevcut alçak binalar için uygundur ve orta düzeyde yolcu akışı için idealdir.

Hidrolik asansörlerde makine dairesine gerek yoktur. Bu yüzden Hidrolik ünitesi zeminde en uygun yere monte edilebilir. Hidrolik serisi asansörler hidrolik ünitenin motor vasıtasıyla pistonlara yağ pompalanması ile tahrik edilen sistemdir  
 
* Sedye Asansörü

Sedye asansörlerinin 1600-2500 kg kadar kapasitesi vardır. Yarım otomatik kapılı çözümler dışında otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümler sayesinde daha konforlu asansörlere sahip olunabilir.

Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken hasta asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir. Hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara dikkat edilir.

Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.

* Panoramik Asansör

Panoramik asansörler açık havada, alışveriş ve iş merkezlerinde, tren istasyonlarında vb. yerlerde başarıyla monte edilebilmektedir.

Panoramik asansörün en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan üretilmesidir. Cazip tasarımları, müşteri beklentilerini ve kullanıcıların kullanım keyfini eşsiz bir şekilde birleştiren özel bir çözümdür. Görsellik açısından asansör tasarımından elde edebileceğinizin en iyisidir.

Bina mimarisine uygun olarak Tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir. panoramik asansörlerimiz 4 kişiden 21 kişiye kadar çeşitli kapasite ve 0,63 m/sn hızdan 2,5 m/sn hıza kadar çıkabilen özelliklere sahiptirler.

Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar. 
 
* Monşarj Asansör

Servis asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar.

Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz Servis asansörleri 50 Kg'dan 250 Kg'a kadar değişik taşıma kapasitelerine sahiptir.

Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler.

Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.